Pyunkang yul essence toner 100ml set 1000x1000
Pyunkang yul essence toner 100ml set 1000x1000
Vegansk
Vegansk

Essence Toner 100 ml + Mini Deluxe

0

139,00 DKK
1

Beskrivelse

Sættet indeholder:

Pyunkang Yul; Low pH Pore Deep Cleansing Foam 40 ml.

En mild men yderst effektiv renseskum, der grundigt renser huden for døde hudceller, makeup og urenheder for at undgå tilstoppede porer. Tilføjet naturlig AHA til forsigtigt at eksfoliere din hud og efterlade en glat og blød overflade. Indeholder derudover en blanding af beroligende ekstrakter fra centella asiatica og tea tree for at beskytte irriteret og følsom hud.

Pyunkang Yul; Essence Toner 100 ml.

Denne essens/toner indeholder 91% astragalus membranaceus root extract, der tilfører huden ny energi og hjælper med at genopbygge og hele. En fantastisk, intens hydratiserende formel designet til at levere næringsfyldt fugt til huden.

Pyunkang Yul; Nutrition Cream 20 ml.

En dybt nærende creme til tør hud. Cremen smelter smukt ind i huden uden at efterlade huden fedtet. Tilfører huden en sund og naturlig glød.

Anvendelse

Essence Toner:

Anvendes på afrenset hud
– Fordel 3-5 dråber i dine håndflader og dup/pres essensen på huden til den er absorberet

Anvendes morgen og aften 

Indhold

Essence Toner:

Astragalus Membranaceus Root Extract, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Bis-PEG-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Hydroxyethylcellulose, Carbomer, Arginine

*Ingredienslisten kan muligvis være ændret grundet løbende produktforbedringer.

Er dette tilfældet henvises til produktemballage eller til mærket’s officielle hjemmeside.

Anmeldelser (0)